دوستان عزيز و خوانندگان گرامي:
با سپاس بيکران از خداي متعال، برآورده شدن آرزوي چندين ساله حقير و ديگر دوستداران استان مرکزي و علاقمندان فرهنگ اين مرز و بوم با تأليف و تدوين فرهنگنامه استان مرکزي، در حال انجام است لذا با توجه به اينکه گفته اند ((همه چيز را همگان دانند)) از کليه عزيزان تقاضا مي‌شود که با ياري رساندن به اين طرح عظيم بومي و استاني، سهمي در ارتقاي کيفيت و کميت فرهنگنامه استان مرکزي داشته باشند.ضمناً نقل مطالب این سایت با هدف گسترش علم و ادب و فرهنگ و هنر حتی بدون ذکر منبع برای کلیه افراد بلا مانع می باشد . البته اگر در صورت امکان این سایت را به عنوام منبع معرفی شود موجب تشکر است.

ضمناً كتابخانه فرهنگنامه آماده دريافت كتب اهدايي از دوستداران علم و ادب و فرهنگ و هنر مي‌باشد. علاقه مندان مي‌توانند كتب اهدايي خود را به آدرس فرهنگنامه ارسال نمايند يا با شماره تلفن فرهنگنامه تماس حاصل فرمايند 
عزيزان علاقمند در صورت تمايل مي‌توانند با آدرس اراک خيابان جهانگيري کوچه امام عصر (عج) پلاک 7494 کد پستي 97494- 38166 مکاتبه نمايند و يا با شماره 2771835-0863 تماس حاصل فرمايند.
محمود پيرهادي تواندشتي

خوانندگان عزيز استحضار دارند كه آقاي محمود پيرهادي تواندشتي در فعاليتي جديد، تأليف و تدوين فرهنگنامه استان مركزي را در دست اقدام دارند. چون در اين رابطه بعضي از خوانندگان محترم توضيحاتي مي‌خواستند، بهتر ديديم که با ايشان گفت و‌گويي داشته باشيم، لازم به توضيح است که حرف ((م)) اشاره به هفته‌نامه ميلاد مرکز و حرف ((پ)) نيز اشاره به آقاي محمود پيرهادي تواندشتي دارد.